— Závěsný systém Trx —


TRX se využívají ke stimulaci silových schopností ve dvou základních variantách.

- v rámci core tréninku jsou zaměřené na stimulaci svalů v oblasti tělesného jádra (zapojují hluboký stabilizační systém).

- slouží jako pomůcky pro stimulaci velkých svalových skupin bez zátěže nebo se zátěží.

TRX se využívá hojně v core tréninku, rozvíjejí svalovou koordinaci, odstraňují svalovou nerovnováhu, podporují uvědomění si polohy těla a v neposlední řadě ke zpestření a zkvalitnění posilovacího tréninku.

TRX se skládá z nastavitelných popruhů opatřených sadou karabin, zakončených madly pro ruce či nohy. Pomůcka je universální použitelná pro postavy s různou výškou a hmotností do 150 kg. Samotné cvičení probíhá tak, že jedna část těla je vždy na pevné nebo labilní podložce a druhá je zavěšená na závěsném systému. Cvičí se většinou z vlastní hmotností těla. Dá se využít i zátěž v podobě přidaného odporu jiného cvičence nebo si cvičenec může např. při stimulaci svalů dolních končetin zvýšit náročnost cviků použitím zátěžové vesty. Závěsný systém stimuluje nejen svalové partie, které jsme zvyklí procvičovat, ale zapojí i svaly, o kterých jste dosud nevěděli! Cvičením na TRX se zlepšuje i koordinace pohybů a rovnováha, proto je vhodný skoro pro každého.

VÝHODY TRX:

1) k posilování se využívá většinou hmotnost vlastního těla

2) výborný pomocník pro zábavné a kreativní posilování celého těla

3) intenzitu lze dobře nastavovat změnou postoje cvičence oproti závěsnému bodu

4) jednoduchost umístění, TRX lze zavěsit prakticky kdekoliv

Ve světě tento prostředek vyžívá mnoho profesionálních sportovců, vojenské a policejní oddíly a v poslední době mají závěsný systém i v řadě posiloven, v některých fitness centrech a sportovních klubech.

— Objednejte si naše služby —

Vyplňte všechny potřebné údaje a my se vám ozveme co nejdříve zpět.