Když si lidé poprvé postavili své první osady, před cca. 10 000 lety, svět okolo nich byl na souši i ve vodě, plný života. 

Po generace tato stabilní  Rajská zahrada živila naše rostoucí civilizace. 

Ale nyní se za dobu jediného lidského života všechno změnilo.

Před 50 lety jsme se vydali na Měsíc.

Vůbec poprvé jsme spatřili naší vlastní planetu.

Od té doby se počet lidí víc než zdvojnásobil.

Poprvé v lidské historii nemůžeme považovat stabilitu přírody za jasně danou věc.

Ale přírodní svět je odolný.

Stále zbývají obrovská bohatství.

A s naší pomocí se svět může uzdravit.

Ještě nikdy nebylo tak důležité pochopit, jak přírodní svět funguje a jak mu pomoct.

 Proto pojďme společně oslavovat zbývající přírodní zázraky které odhalují, co musíme zachovat, aby lidé a příroda prosperovali.

Skrytá síla planety

Ještě než si ukážeme jak funguje lidské tělo, podíváme se nejdříve na to co náš všechny ovlivňuje a ovládá.

Voda, oheň, vzduch, země


Mozek a vnímání okolního světa

Každý to bere jako samozřejmost. Pojďme se podívat jak vidíme vše kolem nás a jaký vliv mají podněty které slyšíme, cítíme a vidíme. 


Náš osobní autopilot

Řízení auta, čištění zubů, zavazování tkaniček, psaní na klávesnici, jízda na kole, hra na piáno... Vše co děláme pořád dokola každý den... To kdy se na něco musíme soustředit je asi tak 10% zbytek přebírá náš autopilot v mozku. Proto nám čas utíká mnohem rychleji než se zdá. 


Mozek a digitalizace

Bombardování sms, emailů a dalších informacích zahlcuje naši psychiku a zdraví. Málokdo si to uvědomuje ale kdy jste naposledy byli bez telefonu a internetu?  


Internet věcí

Co když si nás internet nezotročí, co když se místo toho stane naším majákem. Od okamžiku kdy se narodíme v něm budeme hledat moudrost a krásu, rozpozná naše silné stránky a bude je hýčkat. Povede nás, abychom jsme si uvědomili jeho potenciál a poskytne nám odpovědi na největší otázky. Jaké mu ale doopravdy dáváme informace o nás?  


Sladká voda

Nyní jsme většinu řek přehradili a odčerpali spustu vody pro svou vlastní potřebu. Nejsme sami kdo potřebuje vodu, ale máme schopnost zajistit, že sladká voda bude téct celým světem, a my sami můžeme rozhodnout jak bude rozdělena. 

  


Lesy

Rána utichají a nebe se vyprazdňuje. Za posledních 50 let v Severní Americe klesl počet ptáků o tři miliardy. To dělá necelou třetinu veškerého severoamerického ptactva. Evropa na tom není o moc lépe, Česko přišlo o 10 milionů zástupců ptačí říše. Více jak 40% neopadaných a opadaných stromů tvoří život na Zemi. Nyní je jich pouhých 5%. Pro mnoho z nás jsou to tajemná a tmavá místa. Jsou ale klíčové pro naše podnebí a domovem pro nespočet unikátních druhů. Dříve jsme je bez váhání ničili. Lesy ale mají úžasnou schopnost obnovy.Ledová Království

Připravujeme...

— Přihlásit k odběru —