CVIČIT SE MUSÍTE NEJDŘÍVE NAUČIT

1) VYBERTE SI POSILOVNU, KDE SE VÁM BUDE LÍBIT.

- To je první předpoklad k tomu, abyste se cítili při cvičení dobře. V posilovně strávíte mnoho hodin a příjemné prostředí vás bude více motivovat. Nezapomeňte, že fitko je také místem, kde máte zrelaxovat, uvolnit se a pročistit si hlavu.

2) SPOČÍTEJTE SI, KOLIK ČASU MŮŽETE CVIČENÍ VĚNOVAT.

- Důležité je vědět, kolik času můžete cvičení věnovat. Podle toho, zda můžete chodit jednou, dvakrát, nebo dokonce třikrát týdně, rozvrhněte svůj tréninkový plán. Můžete trénovat pokaždé celé tělo, nebo se v určité dny zaměříte pouze na určité partie. Pokud jste začátečníci nebo můžete chodit pouze jednou týdně, bude pro vás metoda trénování celého těla ideální.

3) V ZAČÁTCÍCH NESPĚCHEJTE A ZAMĚŘTE SE NA PROTAHOVÁNÍ.

- Pokud jste začátečník, počítejte s tím, že se budete muset spoustu věcí naučit. Při prvních návštěvách posilovny si vystačíte zhruba s dvojnásobným časem. Když si na počáteční návštěvy vyhradíte dvě hodiny, je to přiměřené. Až se, zaběhnete a vše si zautomatizujete, váš čas se přirozeně zefektivní. První měsíc až dva byste měli věnovat učení cviků a protahování postavy.

4) DOMLUVTE SI TRENÉRA.

- Než půjdete do konkrétního fitka, zjistěte si, jaké vybavení v něm mají, a pečlivě se na svou první návštěvu připravte. Ideálně si alespoň na první hodiny najměte osobního trenéra. Pokud nemáte tuto možnost nebo z nějakého důvodu o trenéra nestojíte, podívejte se na internet nebo do časopisů a nastudujte si co nejvíce sami. Dopředu ale upozorňuji že pokud jste začátečníci a nikdo vás nehlídá jak provádíte cviky, vystavujete se nebezpečí že cviky budete vykonávat špatně i když budete mít správnou předlohu. Tím spíš vám cvičení uškodí než prospěje.

5) DO POSILOVNY NECHOĎTE S PLNÝM ŽALUDKEM.

- Před návštěvou posilovny zhruba hodinu nejezte nic velkého. S plným žaludkem se vám nebude dobře cvičit. V průběhu tréninku pijte střídmě po malých dávkách, nelijte do sebe zbytečně litry vody, nebo vám bude špatně. Po tréninku už se můžete napít pořádně.

6) NEPODCEŇTE ZAHŘÁTÍ ORGANISMU A PROTÁHNUTÍ TĚLA.

- V první fázi každého cvičení je důležité se zahřát. Zhruba na 10 min běžte na stepper, rotoped nebo běžecký pás. Protáhněte se, pak můžete začít posilovat. Pokud chcete procvičit celé tělo, postupujte systematicky od zad přes prsa, břicho až k nohám. Když s posilováním skončíte, opět celé tělo od hlavy až k patě protáhněte. Po zahřátí a před cvičením je vhodný dynamický strečink, tedy rozhýbat všechny klouby - kroužení a flexe ve všech kloubech od hlavy až k patám.

7) CVIČENÍ KVŮLI HUBNUTÍ MUSÍTE SPOJIT S KVALITNÍM JÍDELNÍČKEM.

- Pokud chcete zhubnout nějaké to kilo, nestačí vám dřít ve fitku několikrát do týdne. Měli byste především přenastavit jídelníček, jíst zdravou, vyváženou stravu rozdělenou do šesti menších dávek denně. Pokud k tomu budete dvakrát týdně chodit do posilovny, popřípadě si ještě třeba jednou do týdne půjdete zaběhat, zaplavat nebo třeba protáhnout tělo při aerobiku, výsledky se zcela jistě dostaví.

 

Kontaktujte mě