SILOVÝ TRÉNINK

Z tréninkových plánů které nabízím je silový trénink. Na začátek musím připomenout, že ,,silovka,, by neměla trvat více jak 5 týdnů. A to z toho důvodu, že silový trénink je velice náročný na náš nervový systém (tzn. značně nás vyčerpává). Další důvody jako velká zátěž na klouby a svaly, prodloužená regenerace a také do jisté míry stagnování výkonů, snad nemusím příliš rozebírat.
 
- Popišme si základní silovou přípravu, kde v každé jednotce procvičíme celé tělo. Předpokládejme, že se dostaneme do posilovny třikrát týdně (respektujeme regeneraci!)
 
- Silový trénink, kde se pracuje s těžkými váhami vyžaduje důkladně rozehřátí a hlavně protažení. Před každým silovým cvikem také proveďte cviky na zahřátí s malou vahou. Při silovém tréninku je riziko zranění mnohem větší a to více je důležité správně rozehřátí a protažení našeho těla.
 
V silovém tréninku se používají pauzy poněkud delší. Optimální vidím rozmezí mezi 3-5 minutami, záleží na více faktorech a to: trénovanosti jedince, náročnosti cviku, počtu opakování, zvolené zátěži, počtu sérií v tréninku, aktuálním stavu únavy…
 
Počítejte se zlepšením. Snažte se každý týden přihodit 2,5-5 kg na cvik. To proto, abyste zvyšovali intenzitu cvičení a tím zhodnotili vaše snažení ve formě výsledků.

Kontaktujte mě